راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش اول)
راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش اول)

راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش اول)، اینستاگرام یکی از اپلیکیشن‌هایی است که  روی گوشی اکثر افراد نصب است و روزانه بارها از آن استفاده می‌شود. اگر شما هم از اینستاگرام استفاده می‌کنید، باید توجه کنید افزایش امنیت اینستاگرام بسیار مهم است. شما در این شبکه اجتماعی اطلاعات زیادی دارید و با افرادی زیادی نیز در ارتباط هستید پس نباید برخی از اطلاعات مهم و خصوصی شما منتشر شود. اما چگونه امنیت اینستاگرام را افزایش دهیم؟

راه های افزایش امنیت اینستاگرام

راه‌های زیادی برای افزایش امنیت اینستاگرام وجود دارد. خوشبختانه تمامی این روش‌ها ساده هستند و خودتان می‌توانید امنیت صفحه اینستاگرام را فراهم کنید. در ادامه مهمترین روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱- شخصی کردن صفحه

اولین و راحتترین روش برای جلوگیری از انتشار عکس‌های خصوصی، شخصی کردن یا Private کردن صفحه است. در این روش شما باید صفحه خود را قفل کنید و فقط درخواست فالو کردن دوستان و آشنایان خود را قبول کنید. در اینصورت احتمال هک شدن یا انتشار عکس‌های شما به شدت کمتر می‌شود.

۲- نصب و به روزرسانی از استورهای معتبر

بهتر است همیشه اینستاگرام خود را آپدیت نگه دارید. در به‌روزرسانی‌ها علاوه بر اینکه امکانات جدیدی به این اپلیکیشن اضافه می‌شود، ایرادات و باگ‌های مختلف از جمله باگ‌های امنیتی رفع می‌شود. البته توجه کنید همیشه اینستاگرام خود را از منابع معتبر مثل گوگل پلی و … آپدیت کنید.

۳- تغییر پسوورد به صورت دوره‌ای و انتخاب قوی

همیشه پسووردی قوی شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نشانه‌ها برای خود انتخاب کنید. سعی کنید پسوورد اینستاگرام را متفاوت از سایر اپلیکیشن‌ها انتخاب کنید. حتی هر چند وقت یکبار مثلا (۶ ماه یکبار) پسوورد خود را عوض کنید تا مطمئن شوید کسی رمز اینستاگرام شما را نخواهد فهمید.

۴- فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای

یکی از مهمترین گام‌های امنیتی اینستاگرام احراز هویت دو مرحله‌ای است یعنی اگر فردی بتواند پسوورد شما را درست وارد کند یک کد امنیتی به ایمیل یا پیامک برای شما ارسال خواهد شد. در اینصورت هیچکس جز خودتان نمی‌تواند به کد امنیتی دسترسی داشته باشد و وارد اینستاگرام شما شود.

البته یک حالت وجود دارد که فردی که می‌خواهد وارد اکانت شما شود، آشنا بوده و به گوشی شما دسترسی داشته باشد یا یک برنامه جاسوسی روی گوشی شما نصب کند تا بتواند به راحتی کد امنیتی را پیدا کند. برای این موضوع نیز در ادامه راه حل‌هایی داریم.

۵- حفظ امنیت گوشی

همیشه سعی کنید امنیت گوشی خود را حفظ کنید. اگر گوشی شما جدید است می‌توانید از اثر انگشت به عنوان رمز گوشی استفاده کنید. در غیراینصورت حتما رمزی طولانی و قوی انتخاب کرده و آن را در اختیار کسی قرار ندهید.

روی گوشی خود یک آنتی ویروس معتبر نصب کنید تا از ویروس‌های احتمالی و برنامه‌های مخرب آگاه شوید و آنها را حذف کنید. به همین راحتی می‌توانید امنیت گوشی خود را حفظ کنید.