راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش دوم)
راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش دوم)

راه های افزایش امنیت اینستاگرام (بخش دوم)، در ادامه بررسی راه های افزایش امنیت اینستاگرام، با ما همراه باشید تا نکات و موارد دیگری را به شما آموزش دهیم.

راه های افزایش امنیت اینستاگرام

۶- ذخیره نکردن اطلاعات در مرورگر

بسیاری از افراد با استفاده از مرورگر وارد اینستاگرام خود می‌شوند. باید توجه داشته باشید هیچ وقت اطلاعات ورود خود را روی مرورگر ذخیره نکنید بخصوص وقتی سیستم مورد استفاده (گوشی یا کامپیوتر) برای خودتان نیست. در اینصورت دستیابی به اکانت اینستاگرام شما راحتتر خواهد بود.

۷- دوری از برنامه‌های مشکوک

از برنامه‌های مشکوک دوری کنید. برای مثال وقتی به یک سایت مراجعه می‌کنید و متوجه دانلود شدن یک فایل می‌شوید حتما آن فایل را حذف کنید. هیچ وقت اپلیکیشن‌های موردنیاز خود را از سایت‌ها و منابع غیرمعتبر دانلود نکنید. اگر متوجه کارکرد غیرعادی یک برنامه شدید حتما آن را حذف کرده و با آنتی ویروس گوشی خود را اسکن کنید.

۸- بلاک کردن افراد فیک و ناشناس

همیشه سعی کنید درخواست افراد ناشناس و فیک برای دنبال کردن صفحه خود را رد کنید. اما اگر صفحه شما پابلیک است باید افراد فیک را بلاک کنید. اکانت‌های فیک تصویر پروفایل خوبی ندارند، فعالیت زیادی نمی‌کنند و … اما فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند.

۹- استفاده از کلوزفرند برای استوری های شخصی

اگر دوست دارید تصاویر شخصی خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید بهتر است از کلوزفرند استفاده کنید. در این صورت استوری‌های شما را فقط دوستان و آشنایانی که خودتان مشخص کردید خواهند دید و خیالتان راحت است کسی از تصاویر شخصی شما سواستفاده نخواهد کرد.

۱۰- بازنکردن لینک‌های ناشناس

اگر در دایرکت اینستاگرام خود لینک‌های ناشناس بخصوص از افراد ناشناس دیدید به هیچ عنوان این لینک‌ها را باز نکنید چون ممکن است شما را به صفحاتی هدایت کند که موجب مشکلات امنیتی در گوشی شما شود. البته این موضوع محدود به اینستاگرام نیست در هر اپلیکیشنی برای شما لینک فرستاده شد بهتر است از سالم و معتبر بودن لینک مطمئن شوید.

سایر نکات مهم

ما سعی کردیم تمام نکات مهم را به صورت کامل توضیح دهیم. با این حال نکات دیگری نیز وجود دارد:

  • دسترسی سایر برنامه‌ها از اینستاگرام خود را قطع کنید و از اپلیکیشن‌ها و ربات‌هایی که به اینستاگرام شما وصل می‌شوند استفاده نکنید.
  • در مکان‌های عمومی و با استفاده از وایفای عمومی به اکانت خود وارد نشوید. ( سعی کنید از وایفای عمومی استفاده نکنید)
  • از دستگاه سایر افراد برای ورود به اینستاگرام استفاده نکنید.
  • شماره تماس و ایمیل خود را در اکانت اینستاگرام خود ثبت کنید.
  • اجازه دسترسی به موقعیت مکانی به اینستاگرام ندهید.
  • اگر چندین حساب در اینستاگرام دارید برای همه آنها از یک رمز استفاده نکنید.